Zadanie 1:
Ser kosztuje 18,40 zł za 1 kg.Oblicz, ile kosztuje:
a)pół kilograma sera,
b)ćwierć kilograma sera,
Zadanie 2:
Pan Dokładny w czasie trzech godzin i trzech kwadransów przejechał 211,5 km.Ile kilometrów pokonywał przeciętnie w ciągu godziny?

Z góry dzięki za odp.

Ps.Piszcie całe działania, nie tylko wyniki.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T20:07:04+02:00
1)a)
0,5 kg * 18,40 zł=9,20zł
b)0,25kg * 18,40 zł=4,60
2)1godz=1h=60min.
kwadrans=15min
3*60+3*15=180+45=225
211,5:225=0,94
0,94*60=56,4(km)
2010-04-13T20:07:54+02:00
Zad 1
a)18,40 Zł :2 =9,20 Zł
b)4,60 Zł

zad 2
nie wiem
2010-04-13T20:13:33+02:00
1. 18,40 * 0,5 = 9,20
18,40 * 0,25 = 4,60
2.15 kradwansow / 211,5 = 14,1 km na kwadrans
14,1 * 4 = 56,4