Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-13T22:27:48+02:00
Wpływ wojny na psychikę człowieka można efektywnie przedstawić dzięki porównanie dwóch bohaterów, którzy walczyli przeciwko sobie w czasie trwania drugiej wojny światowej. Są nimi Miron Białoszewski, młody, dwudziestokilkuletni pisarz dla, którego Warszawa od zawsze była domem rodzinnym, oraz Jurgen Stroop, brutalny w swych działaniach, nieustępliwy, generał SS.
Miron Białoszewski w „Pamiętniku z powstania warszawskiego” opowiada swoimi prostymi słowami swoją historię. Mówi o 63 dniach, jakie przeżył w Warszawie, o ich okropności. Opowiada, postępując zgodnie z formą pamiętnika, każdy dzień. Robi to w sposób prosty, jednakże ten styl literacki pozwala na zestawienie prostoty, obojętności, cierpienia i rezygnacji z walki o życie.
2010-04-13T22:33:05+02:00
Wojna zmieniła życie człowieka na lepsze.. ludzie stali się lepsi, nauczyli się dzielić, pomagali sobie na wzajem. Żaden człowiek podczas wojny i po wojnie nie był sam.. zawsze był wspierany przez kogoś z rodziny lub zwykłą osobę - przyjaciela.. Ludzie mieli poniszczone domy, dorobek swojego życia, szanowali jedzenie ponieważ często go brakowało podczas wojny. Wiele Ludzi straciło swoje rodziny, dzieci pozostały sierotami.

Mam nadzieję, że pomogłam.
Jakby co to proszę pisać na wiadomość prywatną.

Liczę na naj ;)