A. oszacuj , czy 1 , 50 zł wystarczy na 2 batony lux .
b . czy 10 zł wystarczy na 40 dag śliwek w czekoladzie ?
c. witek miał 4 zł . kupił ćwierć kilograma landrynek i baton lux .
czy może jeszcze kupić czekolade ?
d. co jest droższe : 20 dag landrynek czy baton lux?
e. wybierz 3 rodzaje słodyczy , które możesz kupić , płacąc za nie nie więcej niż 5 zł , ale więcej niż 4 zł .
baton lux
0,69 zł
czekolada śnieżka
1 , 95 zł
śliwki w czekoladzie
2, 53 zł\100 gram
landrynki
3 , 54 zł \ kg .

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-04-14T11:31:36+02:00
A. wystarczy bo 2*0,69 = 1.38
b.nie wystarczy bo 10 zł/4 = 2,50 a 100 gram kosztuje 2.53
c.4 zł- (0,25*3,54+0,69)=4-1,58=2,42 wystarczy na czekoladę
d. baton 0,69 landrynki 0,70
e. lux* 6,landrynki>kilogram śliwki -190 gram
10 4 10
2010-04-14T11:35:38+02:00
A. tak beda kosztowac 1 .38
b. tak wystarczy
c. landrynki cwierc kg to 88 gr. i baton to 1.57. moze kupic czekolade
d landtynki bo beda kosztowac 70 gr.
e baton czekolada i 20 gr landrynek
6 1 6