1.krew w organizmie rozprowadza się między innymi przez cienkie naczynia zwane kapilarami.
Mają one grubosc ok. 0,007
ile to mikrometrów?
2. ser kosztuje 18.40 zł za 1 kg.Oblicz ile kosztuje:
a) pół kilograma sera?
b) 10 dag sera?
c) ćwierć kilograma sera
d)¾kg sera
e) 1½ kg sera?
f) 1,05kg sera?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T15:35:07+02:00
Ja ci pomogę rozwiązać 2 ; D

ser - 18,40 zł za kg

18,40 zł : 2 = 9,20 => cena pół kilograma sera
18,40zł : 10 = 1,84 zł => cena za 10 dag sera
18,40 zł : 4 = 4,60 zł => cena za ćwierć kg sera
4,60 zł * 3 = 13,80 zł => cena za 3/4 kg sera
18,40 + 9,20zł = 27,60 zł => cena za 1,5 kg sera

18,40 zł * 1,05 = 18,40 zł + 0,92 zł = 19,32 zł => cena 1,05 kg sera

1 5 1