Zad.1
Oblicz ile zapłacono za zakupy

e) (śliwki) 0,3 kg po 2,50 zł / 1 kg
- - - - - - - - - i - - - - - - - - - -
(winogrono) ½ kg po 7,50 zł / 1 kg
Razem:

f) (ser) 25 dag po 17zł / 1 kg
- - - - - - - - - i - - - - - - - -
(szynka) ¾ kg po 23 zł / 1 kg
Razem:

z obliczeniami i szybkoo
;**

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T15:48:45+02:00
1. ś=0,3 * 2,5 = 0,75
w=1/2 zamieniamy na 0,5 i jest
w= 0,5 * 7,5 = 3,75
Razem =4,5 zł
2. s=25 dag zamieniamy na 1/4 i mamy
1/4 * 17 = 4,25 zł
sz= 3/4 * 23 = 17, 25zł
Razem= 21zł 50 gr = 21,50
1 2 1
2010-04-14T15:48:49+02:00
E) (śliwki) 0,3 kg po 2,50 zł / 1 kg
- 0,3*2,50 zł =0,75 zł- - - - - - - - i - - -½ = 0,5, 0,5* 7,5 zł = 3,75 zł- - - - - - -
(winogrono) ½ kg po 7,50 zł / 1 kg
Razem: 0,75 zł+3,75 zł = 4,50 zł

f) (ser) 25 dag po 17zł / 1 kg
-0,25 *17zł=4,25 zł - - - - - - - - i - - - - -¾= 0,75, 0,75* 23zł= 17,25-zł - -
(szynka) ¾ kg po 23 zł / 1 kg
Razem:4,25 zł +17,25=21,50 zł
2 5 2
2010-04-14T15:57:49+02:00
1 kg TO 100dag
1KG TO 1000 G
2,50 RAZY 0,3 = 0,75
ODP ZA 0,3 KG ZAPŁACONO 0,75 ZŁ
7,50 PODZIEL NA 2 =3,75
17PODZIEL NA 0,25= 68GR
23PODYIEL NA 5=5,75
5,75RAZY3=17,25
I WSZYSTKO TERAZ DODAJEMY DO SIEBIE 0,75GR PLUS 3,75 PLUS 68 GR PLUS 17,25ZŁ=22ZŁ43GR