Zad.2
Oblicz ile zapłacono za wszystkie zakupy

a)
(ciastka) 0,4 kg po 12 zł / 1 kg
i
(tort) ½ kg po 14,50 zł / 1 kg
Razem:

b)
(cukier) 3,5 kg po 3,50 zł / 1 kg
i
(ciasto) 35 dag po 14,60 zł / 1 kg
i
(ryba) 75 dag po 18 zł / 1 kg
Razem:

c)
(kiełbasa) ¼ kg po 12 zł / 1 kg
i
(winogrono) 0,75 kg po 10 zł / 1 kg
i
(gruszki) 2,25 kg po 4 zł / 1 kg
i
(babeczki) 30 dag po 7,20 zł / 1 kg
Razem:

z obliczeniami i szybkoo
;**

2

Odpowiedzi

2010-04-14T15:59:47+02:00
A)0,4*12+0,5*14,50=12,05zl
b)3,5*3,5+0,35*14,6+0,75*18=30,86
c)0,25*12+0,75*10+2,25*4+0,3*7,2=21,66
20 3 20
2010-04-14T16:29:03+02:00
A)
0,4*12,00=4,80 (ciastka)
14,50/2=7,25 (tort)
Razem:
4,80+7,25=12,05
b)
3,50/2=1,75
2*3,50+1,75=8,75 (cukier)

0,35*14,60=5,11 (ciasto)
0,75*18,00=13,50 ( ryba)
Razem:
8,75+5,11+13,50=27,36
c)
1/4 *12=3/1=3,00 ( kiełbasa)
0,75*10,00=7,50 ( winogrono)
2,25*4,00=9,00 ( gruszki)
0,30*7,20=2,16 ( babeczki)
Razem:.
3,00+7,50+9,00+2,16=21,66
Proszę!!
62 4 62