Maciej roznosząc ulotki w pierwszym miesiącu zarobił 440 zł.w każdym następnym miesiącu zarabiał o 5 % wartości zarobku z pierwszego miesiąca więcej niż w miesiącu poprzednim.
a)ile złotych zarobił Maciej w ósmym miesiącu pracy
b)ile złotych zarobił Maciej w ciągu roku

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T16:09:35+02:00
A)
440*5%=440*0,05=22-ile zarabiał za każdy kolejny więcej
440+22=462-drugi miesiąc
462+22=484-trzeci miesiąc
484+22=506-czwarty miesiąc
506+22=528-piąty miesiąc
528+22=550-szósty miesiąc
550+22=572-siódmy miesiąc
572+22=594-ósmy miesiąc
Odp:W ósmym miesiącu pracy zarobił 594zł
b)
594+22=616-dziewiąty miesiąc
616+22=638-dziesiąty miesiąc
638+22=660-jedenasty miesiąc
660+22=682-dwunasty miesiąc

440+462+484+506+528+550+572+594+616+638+660+682=6732zł
Odp:Po roku czasu zarobił 6732zł
2 1 2