Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T15:59:52+02:00
4 kg po 4,5 kosztuja 4,5 * 4 = 18zł

Cena cukierkow tanszych o 20% od tych za 4,50 to:
4,50 - 20%*4,5 = 4,5 - 0,2*4,5 = 4,5 - 0,9 = 3,6zł

Za 18zł można kupić cukierków po 3,6zł:
18:3,6 = 5kg

Odp.Można by kupić 5 kg tańszych cukierków.

Licze na najlepsze:).
1 5 1
2010-04-14T16:04:23+02:00
Dane:
4kg-18zl
x-21,6

18x=86,4/18
x=4,8

18-4,8=13,2