Odpowiedzi

2010-04-14T18:04:49+02:00
Ola kupiła w sklepie 5 temperówek i zestaw ołówków za 9 złotych. Za wszystko zapłaciła 24 złote. Ile kosztowała jedna temperówka?

Mama położyła na wagę 3 reklamówki pełne jabłek, następnie dołożyła jeszcze 3 kg śliwek. Owoce ważyły razem 6 kg. Po ile kg jabłek było w reklamówkach?
2010-04-14T18:06:11+02:00
5x+9=24
Basia dostała x monet 5 złotowych, oraz dziewięć złotych. i miała w sumie 24 zł. Ile basia dostała monet 5 złotowych?
3 x + 3= 6
Basia dostała 3 monety po x złoty. miała już przy sobie 3 zł. w sumie ma 6 zł. monety o jakiej wartości dostała basia?