Odpowiedzi

2010-04-14T19:21:26+02:00
Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17zł. Ile kosztował kilogram jabłek?
x- cena kilograma jabłek
x+75%x - cena kilograma gruszek

5x+2(x+75%x)=17
5x+2x+2*¾x=17
5x+2x+1,5x=17
8,5x=17 /:8,5
x=2

Odp. Kilogram jabłek kosztuje 2 zł
31 3 31
2010-04-14T19:22:24+02:00
X-kilogram jabłek
X+75%- Kilogram gruszek

5x+ 2(x+75%)=17
5x +2(x +0,75x)=17
5x+ 2x+1,5x=17
5x+3,5x=17
8,5x=17/:8,5
x=2

Odp:Kilogram jabłek kosztuje 2zł
32 4 32