Odpowiedzi

2009-11-04T20:17:49+01:00
19,8 - 90%
x - 100%

x = 100*19,8 / 90 =22
kosztowały 22 zł
1 5 1
2009-11-04T20:29:16+01:00
X- cena malin
x-10%x=0,9x- cena po obniżce
19zł 80gr- cena po obniżce

0,9x=19,8/ : 0,9
x=22zł
22zł : 2=11zł
[podzielic na 2 gdyz 22zł zapłaciła za 2 koszyki]

Jeden koszyk malin kosztowal 11 zł.
2009-11-04T20:35:17+01:00
110%×=19,80zł
1,1×=19,80
×=¹⁹⁸₁₀×¹⁰₁₁=18-dwa koszyki przed obniżką (¹⁹⁸₁₀i¹⁰₁₁-ułamki)
18÷2=9
Odp.Jeden koszyk przed obniżką kosztował 9zł