Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T20:10:41+02:00
4*4,5=18zl
4,5=100%
x=20%
x=4,5*20%/100%=0,90z;
4,5-0,9=3,6
18/3,6=5
odp. za te sama cene mozna kupic 5 kg.
1 5 1
2010-04-14T20:12:00+02:00
4.5zł x 4= 18zł
Mamy 18zł.

18zł x 0.20=3.6zł
Tańsze cukierki kosztują 3.6zł.


18zł/3.6zł=5kg.

Za 18zł można kupić 5kg tańszych cukierków.
1 5 1
2010-04-14T20:13:12+02:00
4 * 4.5 = 18 zł
20 % * 4.5 = 0.9 zł
4.5 - 0.9 =3,6 zł

18 zł : 3,6 = 5 kg
1 5 1