A) Oblicz przybliżone długości okręgów o promieniach:
2cm,
4m,
0,3cm,
10km
b) Oblicz przybliżone długości okręgów o średnicach:
2cm,
3m,
0,4cm,
200m
c) Oblicz przybliżone długości promieni kół o obwodach:
10m,
1m,
628mm,
3,5cm

3

Odpowiedzi

2009-11-04T20:48:57+01:00
A)
Obw= 2*3,14*2 =12,56cm
Obw = 6,28*4 = 25,12m
Obw = 6,28*0,3 = 1,884cm
Obw = 6,28*10 = 62,8km


b)
Obw = 6,28*1 = 6,28cm
Obw = 6,28 * 1,5 = 9,42m
Obw = 6,28 *0,2 = 1,256cm
Obw = 6,28 *100 = 628m


c)
6,28*r = 10m
r≈1,59m

6,28*r = 1m
r≈0,159

6,28*r = 628mm
r=100mm

6,28*r = 3,5cm
r≈ 0,557cm


Pozdrawiam! :)
87 3 87
2009-11-04T20:56:22+01:00
A) korzystasz ze wzoru 2π r
1. obw. = 2*3,14*2cm = 6,28*2 = 12,56 cm
2. obw. = 2*3,14*4 cm= 25,12 cm
3. obw. =2*3,14*0,3 cm = 1,884 cm
4. obw. = 2*3,14*10 km = 62,8 km

b) Oblicz przybliżone długości okręgów o średnicach:
r = 1 cm obw. = 2*1*3,14 = 6,28 cm
r = 1,5 cm obw. = 2*3,14*1,5 = 3,14 *3 = 9,42cm
r = 0,2cm, ob. = 2*3,14*0,2= 1,256 cm
r = 100m obw. = 2*3,14*100m = 2*314 = 628 m

c) Oblicz przybliżone długości promieni kół o obwodach:
r = obw/2π
1. r = 10/6,28 = 1,59 m
2. r = 1/6,28 = 0,159 m
3. r = 628/6,28 = 100 mm
4. r = 3,5/6,28 = 0,557 cm
54 3 54
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T20:59:57+01:00
A) Oblicz przybliżone długości okręgów o promieniach:
L = 2 π R
π ≈ 3,14
2cm, L=2π2=4π≈12,56cm
4m, L=2π4=8π≈25,12m
0,3cm, L=2π0.3=0.6π≈1,884cm
10km L=2π10=20π≈62,8km
b) Oblicz przybliżone długości okręgów o średnicach:
2cm, L=2π1≈6.28cm
3m, L=2π1,5≈9,42m
0,4cm, L=2π0.2≈1,256cm
200m L=2π100≈628m
c) Oblicz przybliżone długości promieni kół o obwodach:
L = 2 π R R= L:2π
10m, R=10:2π≈1.6
1m, R=1:2π≈0,16
628mm, R=628:2π≈100
3,5cm R=3,5:2π≈0.56

;)
190 4 190