Odpowiedzi

2010-04-14T22:31:37+02:00
W dniu 4 września br. rozpoczynamy rok szkolny 2009/2010.

Uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół i rodzice po raz kolejny podejmą trud kształtowania charakterów, wzbogacania wiedzy oraz rozwijania umiejętności, a pracownicy oświaty tworzenia właściwych warunków do nauki i pracy.

Po wakacyjnym odpoczynku w nowy rok szkolny wchodzimy z nadziejami, marzeniami, planami. Nauczyciele podejmują lub kontynuują działania zmierzające do tego by ich wychowankowie osiągnęli jak najlepsze wyniki w nauce i wychowaniu. Uczniowie marzą o dobrych ocenach. Wszyscy troszczymy się o to, aby warunki nauki były jak najlepsze, a uczniowie dobrze przygotowali się do dalszego kształcenia dla odnalezienia swojego miejsca w ciekawym lecz trudnym współczesnym świecie.

Przed nami rok pracy, której efekty widać będzie dopiero po wielu latach. Pamiętajmy, że „wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli ”.

Życzę wszystkim u progu nowego roku szkolnego cierpliwości, zdrowia oraz wiary we własne możliwości.

Życzę sukcesów w pracy i nauce.
2 2 2
2010-04-14T22:33:42+02:00
Drodzy nauczyciele i wychowawcy!
Dziękujemy Wam za Wasz trud i serce, jakie nam okazaliście. Aż nazbyt dobrze wiemy, że często byliśmy dla Was ciężarem, sprawialiśmy kłopoty. Przepraszamy za wszystkie te przykre chwile. Mamy nadzieję, e zapomnicie nasze błędy i brak dobrych manier.
Już dziś, wielu z nas zaczyna wspominać szkolne czasy i Wy zajmujecie w tych wspomnieniach szczególne miejsce. Pierwsze chwile spędzone w szkole przekonały nas, że jesteście przyjaciółmi i jako tacy macie dla nas czas, dobre słowo i uśmiech, ale kiedy trzeba także przyganę. Byliście z nami w chwilach trudnych i radosnych. Będziemy o Was pamiętać i mamy nadzieję, że nie sparwimy zawodu Wam i tej szkole, w której pobieraliśmy naukę.
Koleżanki i koledzy!
Nadszedł dzień, w którym opuszczamy mury naszej szkoły. Dziś dzwonek wezwał nas tu po raz ostatni w charakterze uczniów. Pewnie pamiętacie pierwszy dzień, kiedy to przyszliśmy tu pełni obaw i ciekawości. Dziś odchodzimy stąd dojrzalsi o kilka lat doświadczeń, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu życia.
W zdobywaniu wiedzy pomagali nam, nauczyciele, próbując rozbudzić w nas ciekawość świata, wyjaśnić jego zawiłości. Pomagali nam rozróżnić rzeczy ważne od błahych. Jednak ich główną troską było wychowanie nas na wartościowych i uczciwych ludzi, dlatego w moim i w ich imieniu życzę Wam powodzenia i "dobrych wiatrów w Wasze życiowe żagle."
2 1 2