Odpowiedzi

2010-04-14T23:23:33+02:00
1. odp.b
5.
x-jabłka
y-gruszki
3x+6y=24
2x+3y=13

3x=24-6y/:3
x=8-2y

2(8-2y)+3y=13
16-4y+3y=13
-y=13-16/(-)
y=3

x=8-2*3
x=2
Odp. cena 1kg jabłek wynosi 2 zl a 1kg gruszek 3zl
2.
2 2/3-1 1/2*x=1 1/3
-1 1/2x=1 1/3-2 1/3
-1 1/2x=-1/(-1 1/2)
x=2/3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T23:49:30+02:00