Odpowiedzi

2009-11-04T21:59:23+01:00
2,10zł/12 = 0,175zł
2,10zł/15 = 0,14zł
0,175zł - 0,14zł = 0,035zł
0,035/0,175 = 0,2 = 20%

Odp: Jeden wafelek jest teraz tańszy o 20%.
2009-11-04T22:02:14+01:00
12 wafelków 2,10 zł oznacza że 1 wafelek kosztuje 17,5 gr
15 wafelków 2,10 zł oznacza że 1 wafelek kosztuje 14 gr
różnica ceny 1 wafelka wynosi 3,5 gr
x% z 17,5=3,5
3,5/17,5=0,2
0,2=20%
Odp. Każdy wafelek jest teraz tanszy o 20 %
2009-11-04T22:15:01+01:00
2,10:12=0,175 cena jednego wafelka
2,10:15=0,14 cena jednego wafelka w cenie promocyjnej
0,175 -100%
0,14 -x
x=80%
100%-80%=20%
Każdy wafelek po promocji jest tańszy o 20%.