Odpowiedzi

2010-04-15T10:37:22+02:00
X-kubki
y-filiżanki

2y+6x=220
11x=220/ 11

2y+6x=220
x=20 - cena 1 kubka

2y+120=220
x=20

2y=220-120
x=20

2y=100
x=20

y=50 - cena jednej filiżanki
x=20 - cena jednego kubka
1 1 1
2010-04-15T10:38:44+02:00
X-cena filiżanki
y=cena kubka

2x+6y=220
11y=220 /:11

2x+6y=220
y=20

2x+6*20=220
y=20

2x+120=220
y=20

2x=220-120
y=20

2x=100 /:2
y=20

x=50
y=20

1 kubek kosztował 20zł, a 1 filiżanka 50zł
1 1 1
  • uire
  • Rozwiązujący
2010-04-15T10:39:16+02:00
X-filiżanka
y-kubek

y=220zł/11=20zł (cena kubka)

2x+6y=220zł
2x+6*20=220
2x=100
x=50zł

Odp. Kubek kosztuje 20zł, a filiżanka 50zł.
2 1 2