Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T15:32:29+02:00
3,92 : 7 = 0,56 <-- cena 1dag
0,56 * 10 = 5,6 <- cena 10 dag
5,6 * 10 = 56 <-- cena 1 kg sera
Odp . 1 kg sera kosztuje 56 zł .
2010-04-15T15:33:16+02:00
7-3,93
100-x
x=3,92*100/7=56kg
  • Użytkownik Zadane
2010-04-15T15:36:12+02:00
7 dag = 70 g
1 kg = 1000g

70 g -3,92
100 - x

x= 3,92* 1000 / 70 (/ kreska ułamkowa)
x=3920/70
x=56 zł
odp.:Kilogram sera kosztuje 56 zł.
1 1 1