Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-15T16:45:45+02:00
Towary eksportowane z polski to takie jak:
-Listę dziesięciu najlepiej sprzedających się produktów jes lniany obrus, który wyparł angielską wełnę i stał się najmodnijszą narzutą na stół. Na drugi miejscu uplasowały się ogródkowe gnomy, które zdominowały gospodarkę w województwie lubuskim i są masowo kupowane przez Niemców. Jednak ostatnio ogródkowe krasnale zaczynają być wypierane z polsko - niemieckiego pogranicza przez gipsowe figury psów, kotów i łabędzi.

Trzecie miejsce na Top 10 Polish Exports znajdują się trzy stylowe gatunki polskiej wódki: Żubrówka, Wyborowa i Belvedere. W Stanach Zjednoczonych Wyborowa jest droższa od szwedzkiej Absolute, a butelki Belvedere zdobią półki Harrodsa - snobistycznego domu towarowego w Londynie.

W pierwszej piątce znalazło się również skórzane obuwie - góralskie kierpce, na Zachodzie są w modzie jako tzw. "ethno style" (styl etniczny), na liście znalazło się też szkło z Krosna projektowane przez młodych absolwentów z wrocławskiej Akademii Sztuki popularne jest zwłaszcza wśród Hiszpanów i Brytyjczyków.

Na liście nie zabrakło też nazwisk artystów - malarzy, których dzieła są łakomym kąskiem dla obcokrajowców - wśród niz znaleźli się: Marcin Maciejowski, Agata Bogacka i Wilhelm Sasnal. Dobrze sprzedają się również zabawki z drewna, które są prawdziwym hitem z uwagi na ekologiczność produktu i ręczne wykonanie. Listę zamykają produkty z bursztynu i srebra, czekolada Wedla oraz ceramika z Bolesławca.
Importowane produkty do polski to:
Płyty CD z muzyką przeznaczone do dystrybucji na terenie Stanów Zjednoczonych (nawet jeśli są to oryginalne kopie)

Kasety wideo przeznaczone do dystrybucji w Kanadzie (nawet jeśli są to oryginalne kopie)

Konsola lub oprogramowanie gier wideo w wersji japońskiej nie przeznaczone do użytku w Polsce (nawet oferowanie mod chipów, emulatorów i innych urządzeń umożliwiających użycie nielegalnie importowanych artykułów może oznaczać naruszenie praw autorskich).

Twardy dysk komputera wykorzystujący procesy i technologie opatentowane w Polsce

Koszulka typu t-shirt z logo, które może być legalnie używane za granicą

Zabawka Pokemon® przeznaczona do wyłącznej sprzedaży w Japonii

2 5 2