No to prosze o napisanie wszystkich rachunków . :D

Kowalski chcial wplacic do banku 100zl. Oto oferty Dwoch bankow :
Bank A : Oprocentowanie 10% w skali roku i kwartalna kapiralizacja odsetek .
Bank B : Oprocentowanie 11% w skali roku i roczna kapitalizacja odestek .

W ktorym banku kwota podjeta po uplywie roku bedzie najwieksza ?

2

Odpowiedzi

2010-04-15T16:53:43+02:00
A.
10%- oprocentowanie w skali roku
10% z 100zł to 10zł
1. kwartał 3*10zł=30zł
100zł+30zł=130zł
2. kwartwał 10% z 130zł to 13zł
13*3=39zł
130zl+39zl=169zł
3. kwartał 10% z 169zł to 16,9
16.9zł*3=50,7zł
169zł+50,7zł=219,7zł
4. kwartał 10% z 219,7 to 21,97 zł
21,97zł *3=65,91zł
219,7+65,91zł=285,61 zł
B.

0,11*100zł=11


Wiecej zarobi w banku A
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T16:57:13+02:00
Bank A:
10%:4 = 2,5%
0,025 * 100 = 2,5
100+2,5=102,5-> kwota po pierwszych 3 miesiącach
102,5*0,025=2,56
102,5+2,56=105,06->kwota po 6 miesiącach
0,025*105,06=2,63
105,06+2,63=107,69->kwota po 9 miesiącach
107,69*0,025=2,69
107,59+2,69=110,28-> kwota po roku

Bank B:
0,11*100 = 11
100+11=111

Odp.: Kwota po upływie roku będzie większa w banku B.