Na trzydniowa wycieczkę w tatry pojechało z nauczycielem s uczniów. Przejazd w jedną strone kosztował z złotych od osoby dzienne wyżywienie kosztowało k zł od osoby a nocleg p zł za osobę oblicz ile kosztowała wycieczka jedną osobę a ile całą grupe z nauczycielem??
proszę o pomoc
pozdrawiam i dzięki :PP

1

Odpowiedzi

2010-04-15T17:24:21+02:00
Cała grupa-(s+1)*2z+(s+1)*3k+(s+1)*3p
1 osoba- 2z+3k+3p
(nie wiem czy nocleg to za 1 dzień czy za wszystkie ale wydaje sie dobrze)