PROSZĘ O ZROBIENIE PRZYNAJMNIEJ CZĘŚCI TYCH ZADAŃ! DAJE NAJJJ!!!

1. Honorata za chipsy i baton zapłaciła 4.50 zł. Klementyna za dwie paczki tych samych chipsów i trzy takie same batony zapłaciła 11.20 zł. Ile kosztuje baton?
NA RÓWNANIACH!

2. Za zeszyt i długopis Jacek zapłacił 11 zł. Basia za 5 takich samych zeszytów i długopis zapłaciła 23 zł. Ile kosztuje zeszyt?
NA RÓWNANIACH!!

3. Za 43 zł. kupiono 18 kg jabłek w dwóch gatunkach, po 3 zł i 2 zł za kilogram. Ile kupiono jabłek droższych?
Na RÓWNANIACH!
NA DZISIAJ

2

Odpowiedzi

2010-04-15T18:37:12+02:00
Zad.1
c+b=4.50
c*2+b*3=11.20
11,20-4,50=6,70
6,70-4,50=2,20
4,50-2,20=2,30
baton=2,20
chipsy=2,30
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T18:44:47+02:00
1. Honorata za chipsy i baton zapłaciła 4.50 zł. Klementyna za dwie paczki tych samych chipsów i trzy takie same batony zapłaciła 11.20 zł. Ile kosztuje baton?
x-chipsy
y-baton

x+y=4,50
2x+3y=11,20
x=4,5-y
2*(4,5-y)+3y=11,2
9-2y+3y=11,2
y=11,2-9
y=2,2
x=4,5-2,2
x=2,3
Odp: baton kosztuje 2,2

2. Za zeszyt i długopis Jacek zapłacił 11 zł. Basia za 5 takich samych zeszytów i długopis zapłaciła 23 zł. Ile kosztuje zeszyt?
x-zeszyt
y-długopis
x+y=11
5x+y=23
x=11-y
5*(11-y)+y=23
55-5y+y=23
55-23=4y
32=4y /:4
y=8
x=11-8
x=3
odp: zeszyt kosztuje 3zł.

3. Za 43 zł. kupiono 18 kg jabłek w dwóch gatunkach, po 3 zł i 2 zł za kilogram. Ile kupiono jabłek droższych?
x-jabłka po2
y-jabłka po3
x+y=18
2x+3y=43
x=18-y
2*(18-y)+3y=43
36-2y+3y=43
y=43-36
y=7
x=18-7
x=11
odp: jabłek droższych, czyli po 3zł kupiono 7kg.