Zad.1 Pan Grzegorz trzy lata temu wpłacił 1000zł na lokatę roczną oprocentowaną w wysokości 12%. Od tego czasu nie wypłacał ani nie wpłacał pieniędzy na to konto. jaki jest teraz stan konta pana Grzegorza?

Zad. 2 Na koncie oprocentowanym 9% w stosunku rocznym ulokowano 500zł, a na konto oprocentowane 12% w stosunku rocznym wpłacono 480zł. Na którym koncie znajdzie się więcej pieniędzy po jednym roku, a na którym po dwóch?

Proszę rozwiążcie to jak najszybciej!!!

3

Odpowiedzi

2010-04-15T18:56:19+02:00
1. 1000zl - 100zl
100zl - 10zl

100zl+10zl+10zl=120zl.

2.
Po pierwszym roku więcej pieniędzy będzie na koncie z oprocentowaniem 9%. Po dwóch latach więcej będzie na koncie z oprocentowaniem 12%.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T18:58:06+02:00
Zad 1
1 rok = 1000*0,12= 120zł
2 rok = 1120*0,12= 134,40 zł
3 rok = 1254,40*0,12= 150,52 zł

1254,40+150,52= 1404,92 zł

odp:Po 3 latach będzie miał na koncie 1404,92 złote.

Zad 2

a) rok 500*0,09= 45 zł
545 zł
2 lata 545*0,09= 49,05 zł
594,05 zł
b) rok 480*0,12= 57,6 zł
537,6 zł
2 lata 537,6*0,12=64,51
602,11 zł

Odp : Po roku więcej pieniędzy będzie na lokacie oprocentowanej na 9% , a po 2 latach na lokacie oprocentowanej na 12% .
2010-04-15T19:02:48+02:00
Zad 1.
Dane:
Kwota- 1000 zl
oprocentowanie= 12%
czas- 3 lata
WZÓR: d= k*p*t/ 100
Rozw. d= 1000*12*3/ 100
d=360zł
1000zł+ 360zł= 1360zł. Odp:. Stan konta to 1360zł.

zad 2.
Dane:
K1= 500zł
O1= 9%
czas 1.=1
K2=480zł
O2= 12%
czas 2.= 2
WZÓR: d= k*p*t/ 100
d1= 500*9*1/100
d1=45zł
500+ 45= 545zł
d2=480*12*1/100
d2=57,6
480+ 57,6= 537,6 Po upływie roku.

d1=500*9*2/100
d1= 90zł
500+ 90= 590
d2=480*12*2/100
d2=115,2
480+ 115,2= 595,2 PO upływie dwóch lat.

Odp:.Po roku pierwsza kwota będzie wieksz a po dwóch latach 2 kwota.

1 5 1