Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T17:58:03+01:00
1) Były to budowle zwane ziguraty . Były bradzo wysokie
2)Akadowie, semicka ludność zamieszkująca od III tysiąclecia p.n.e. południową Mezopotamię. Akadowie byli prawdopodobnie pierwszą falą Semitów, która wywędrowała z Półwyspu Arabskiego w poszukiwaniu urodzajnych terenów. Założyli miasto i państwo Akad i ok. 2340 objęli przewodnictwo polityczne w pd. Mezopotamii. Od Sumerów przejęli kulturę, religię i pismo, które przystosowali do swego języka. Akadami nazywa się również Asyryjczyków i Babilończyków z II i I tysiąclecia p.n.e.
3)Asyria – starożytne państwo semickie w północnej Mezopotamii, które doszło do znacznej potęgi w II tysiącleciu p.n.e. i w pierwszej połowie I tysiąclecia p.n.e., podbijając znaczne obszary Bliskiego Wschodu.
4)abilonia - starożytne państwo semickie w Mezopotamii, na terenie obecnego Iraku.

Babilonia swoje cywilizacyjne osiągnięcia w dużej mierze zawdzięcza Sumerowi i Akadowi, gdzie biło źródło, z którego Babilończycy czerpali inspirację w takich dziedzinach jak: religia, astronomia, astrologia, matematyka, architektura i literatura.

W ciągu wieków kolejne ludy (Amoryci, Kasyci, Chaldejczycy), które napływały do Babilonii przejmowały jej dziedzictwo i z powodzeniem je kontynuowały.

Cywilizacja babilońska wywarła znaczący wpływ na Bliski Wschód, a za pośrednictwem hellenizmu na cywilizację zachodnią.