Odpowiedzi

2009-11-05T15:45:01+01:00
a) Winogrona - 4,20zł : 100 = 0,042 gr - 1%
Bananyy - 3, 50 zł 4,20 - 3,50 = 70 gr : 0,042 gr = 16, 66 %

b) Jabłka - 4 zł : 100 = 0,04 - 1%
Banany - 3,50 4,00 - 3,50 = 50 gr : 0,04 gr = 12,5%

c) Winogrona - 4,20zł : 100 = 0,042 gr - 1%
Jabłka - 4 zł 4,20 - 4,00 = 20gr : 0,042gr = 4,76 %

Odpowiedz :
a) O 16,66%
b) O 12,50%
c) O 4,76%
2009-11-05T15:45:35+01:00
A) 3,50 - 100%
4,20 - x %

3,50x = 420 /: 3,50
x = 20 %

120% - 100% = 20 %.

Odp: winogrona są droższe od bananów o 20 %

b) 4, 00 - 100 %
0,5 - x%

4x = 50 / : 4
x = 12,5 %

Odp: banany są tańsze od jabłek o 12,5 %


c) 4,00 - 100 %
4,20 - x %

4x = 420 /: 4
x = 105 %

105 % - 100 % = 5 %

Odp. winogrona są droższe od jabłek o 5 %.
2009-11-05T15:46:51+01:00
B=3.50
W=4.20
j=4.00

a)3.5*X=4.2
4.2/3.5=1.2
1.2=120%
O 20%

b)4.00/x=3.50
3.50/4=0.875
0.875=87.5%

o 12.5%

c) 4.00*X=4.20
4.20/4.00=1.05
1.05=105%
O 5%