ZAD1.
PANI ANIA KUPIŁA POMARAŃCZE,BANANY I GRUSZKI.POMARAŃCZE WAŻYŁY 0,6KG.ILE ZŁOTYCH ZAPŁACIŁA PANI ANIA ZA OWOCE?

ZAD2SAMOCHUD PANA WOJTKA SPALA 8,7 LITRA NA 100KM A LITR BENZYNY KOSZTUJE 3,83ZŁ.ILE PAN WOJTEK MUSI WYDAĆ NA BENZYNĘ,ABY PRZEJECHAĆ 1000KM.

3

Odpowiedzi

2010-04-15T19:50:13+02:00
A może byś cenę podała za kilo??

zad2
8.7l - 100 km
x l - 1000 km
x = (8,7+1000):100 = 87
87 * 3,83 = 333,21 złotych

2010-04-15T19:51:23+02:00
Zad.2

8.7l - 100 km
x l - 1000 km

x = (8,7+1000):100 = 87

87 * 3,83 = 333,21 złotych


a co do zadania pierwszego to za malo danych aby je rozwiazac

poprawione:zad.1
pomarańcze- 4,35 zł*0,6kg=2,61 zł tyle za pomarańcze
banany- 3,20zł*1,25kg=4 zł tyle na banany
gruszki- 7,45zł*0,4=2,98 za gruszki
2,61zł+4+2,98=9,59 razem
2010-04-15T19:53:21+02:00
ZAD2
100km * 3,83= 383zl
383 * 10=3830zl za 1000km