Odpowiedzi

2010-04-15T19:52:05+02:00
Napewno mamy specyficznął mentalność i jesteśmy leniwi. Za to umiemy się bardzo dobrze zorganizować w obliczu klęski. Wtedy każdy chce każdy umie i każdy zrobi za darmo,ale są to nieliczne przypadki-może na szczęście,może niestety.
  • Użytkownik Zadane
2010-04-15T19:52:32+02:00

Rozprawka:

wcale nie choc inni tak uwazaja ze ludzie inni sa gorsi od nich sa to ludzie bez tolerancji a co to wogole tolerancja?to szacunek dla cudzych pogladow ,wierzen,rasy.Każdy kto ma odmienny styl ,rase,poglady, unikalne pasje jest gnębiony przez rówieśnikówTolerancja jest ważnym pojęciem w życiu społeczeństwa, często nawet niezbędnym do prawidłowego jego funnkcjonowania. Wielu autorów
poruszało w swych utworach tematykę braku tolerancji, pokazując do czego prowadzi. Rasizm czy antysemityzm może być wywołany wieloma czynnikam;.najlpeszym przykładem nowela Marii Konopnickiej "Mendel Gdański". Autorka przedstawia
historię zasymilowanego żyda, mieszkającego w Warszawie. Pracował jako introligator i żył w zgodzie z sąsiadami.ludzie go nie tolerowali gdyz był zydem.
w innym przrypadku było ze sroogem bohaterem opowieci wigilijnej.był samotny,smutny,zamkniętny w sobie ,NIECIERPIAŁ bozego narodznia gdyz kojarzyło mu sie to z czyms złym gdyz w ten dzien zmarł jego pzryajciel,ia takze przypominało mu to jego dziecinstwo ktore zle spedił.przez to ludzie odsunelio sie od niego.nie tolerowali go gdyz był inny od nich i miał innne poglady.a przeciez nie był gorszy od nich.
Moim zdaniem żadna istota ludzka, która jest od nas inna własnie pod względem rasowym, czy religijnym nie jest gorsza. Człowiek to człowiek. Bez względu na to czy jest czarny, czy biały jest istotą myślacą, zdolna do miłości. Nie możemy takich ludzi skazywać na margines (np. w Polsce) bo są murzynami, lub "żółtkami" czy żydami.
Jeśli chodzi o osoby chore, uposledzone są one gorsze od ludzi zdrowych ale tylko w tym sensie, ze ich umysł nie może przez chorobe rozwinąć się w pełni. Ale czy przez chorobe muszą być skazani na ludzkie odrzucenie?
Myślę, że inność jest ważna, bo czymby był nasz swiat gdyby kazdy był taki sam.
"Żadna odmienność nie przekreśla prawa do godności" - tak powinno być, ale w wielu przypadkach jest zupelnie odwrotnie.
My też zasługujemy na szanowanie naszych poglądów. Dlatego musimy żyć wszyscy razem i starać się nie obrażać żadnych kultur.
Podsumowując, każdy z nas jest inny. Różnimy się od siebie, ale nie znaczy to, że niektórzy są gorsi a inni lepsi. mysle ze ludzie powinni siebie wzajme tolerowac bo kto wie,moze kilka, lat oni moga byc na wozku ,moga zmeinic religie ,zakochac sie w osobie o innej rasie.i wtedy los odworoci sieod nich tak jak oni wcześniej.

Mam nadzieję ze pomogłam!!