Dwa takie same batony i jedna guma do żucia kosztują 3zł, a jeden taki baton i dwie takie gumy kosztują 2,40. Ile kosztuje jeden baton, a ile jedna guma?


2 batony i 1 guma kosztują: ...................... zł
1 baton i 2 gumy kosztują: ..............zł
3 batony i 3 gumy kosztują: .....................zł
1 baton i 1 guma kosztują: .................zł
1 baton kosztuje: .....
1 guma kosztuje: .......

3

Odpowiedzi

  • nsb
  • Początkujący
2009-11-05T16:28:35+01:00
2 batony i 1 guma kosztują: 3 zł.
1 baton i 2 gumy kosztują: 1.80zł + 0.60zł + 0.60zł = 3 zł.
1 baton kosztuje: 1.80zł
1 guma kosztuje: 60gr
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T16:32:52+01:00
X-guma
y-baton

2x+y=3 //(razy -2)
x+2y=2,40

-4x-2y=-6
x+2y=2,4o +

-4x+x=-6+2,40
-3x=-3,60 // podzielone przez 3
x=1,20

2x+y=3
2*1,20+y=3
y=-2,40-3
y=0,60

1) 3zł
2) 2,40zł
3)4,40zł
4)1,80 zł
5)1,20zł
6)0,60 zł
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2009-11-05T16:55:28+01:00
2 batony i 1 guma : 3 zł.
1 baton i 2 gumy 3 zł.
1 baton : 1.80zł
1 guma : 60gr
1 1 1