×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy walka w szyku falangi jest zgodna z przekonaniem Greków o współodpowiedzialności wszystkich obywateli za dobro państwa? Uzasadnij swoją

odpowiedź.
2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T15:42:39+00:00
Moim zdaniem walka w szyku "falanga" zgodna jest z przekonaniem Greków dotyczącym współodpowiedzialności. W tym szyku wojownicy stojący koło siebie wzajemnie się ochraniają i sobie pomagają. Tym samym straty na wojnie są mniejsze, gdyż szyk jest mocny i trwały. Skupienie wielu żołnierzy, w którym każdy dbał o swojego kolegę. Szyk był dobry dla obywateli, gdyż wielu Greków nie pchało się do armii a szyk ten powodował mniejsze straty wojenne a tym samym brak konieczności powoływania niewyszkolonego personelu do wojska. Uważam że szyk ten jest zgodny z ich przekonaniem, gdyż panowała tam zasada współpracy i współodpowiedzialności.

Pozdrawiam
18 4 18
2009-11-05T16:04:35+00:00
Według mnie walka w szyku falangi jest to nie zgodne z zasadą współodpowiedzialności wszystkich obywateli za dobro państwa.Jest to odpowiedzialność ale za drugiego obywatela.Gdy zginął hoplita z pierwszego szeregu, na jego miejsce wchodził żołnierz z drugiego. Falanga najczęściej przystępowała do bitwy w szyku zamkniętym, gdzie każdy z hoplitów osłaniał lewą połową swojej tarczy swojego towarzysza. Nie walczyli wszyscy obywatele.Podczas starcia walczyły tylko dwa pierwsze szeregi.Więc najbardziej odpowiedzialni za to byli ci którzy stali na przodzie.Ci z tyłu zaś tylko nadawali impetu natarciu pchając swych poprzedników do przodu oraz uniemożliwiali im ucieczkę.
9 3 9
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci