×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Opisz jakąś postać Boską. I napisz czemu właśnie tą osobę wybrałeś.(np. Józef Maryja)

Prosze o pomoc..
Thx za uwage.
3

Odpowiedzi

2009-11-05T15:46:59+00:00
Jezus - człowiek który zmienił świat dokonał tyle co przeciętny człowiek nigdy nie dokona dał bezdomnym dom głodnym jedzenie nagich przyodział trędowatych uleczył był człowiekiem a raczej bogiem dobrym szlachetnym madrym.
1 4 1
2009-11-05T15:49:31+00:00
Mateusz Lewi
mię Mateusz pochodzi od hebrajskiego imienia Mattaj lub Mattanja, co oznacza „dar Jahwe".Mateusz pochodził z Galilei. Był poborcą ceł i podatków w Kafarnaum, jednym z większych handlowych miasteczek nad jeziorem Genezaret Celnicy byli także uważani za żądnych zysku i nieuczciwie czerpiących korzyści z zajmowanego stanowiska. Uważano ich za grzeszników i traktowano jak pogan.
Mateusz napisał Ewangelię dla wyznawców judaizmu oraz dla chrześcijan, którzy nawrócili się z judaizmu. Myślą przewodnią jego Ewangelii jest: w osobie, życiu, czynach i nauce Jezusa spełniły się wszystkie proroctwa mesjańskie Starego Testamentu, Jezus jest więc Mesjaszem, a założony przez Niego Kościół to prawdziwe królestwo mesjańskie.
Mateusz Ewangelista jest czczony jako święty zarówno przez katolicyzm, jak i prawosławie. Jego święto jest obchodzone 21 września w katolicyzmie i 16 listopada w prawosławiu.


Wybrałem te imie poniewaz Mateusz jako chyba jedyny napisal ewangelie do dwoch religi i jako chyba jedyny jest czczony jako swiety w dwoch religiach
1 5 1
2009-11-05T16:26:25+00:00
Wybrałam Maryję, ponieważ jest Ona osobą godna podziwu. Była matką Jezusa i bardzo go kochała, wierzyła w Boga i modliła się za wszystkich. Bardzo cierpiała, gdy Jej syn umierał na krzyżu za nasze grzechy.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci