Odpowiedzi

2009-04-27T17:29:33+02:00
Za 2 grapefruity i 6 owców kiwi zapłacono 4 zł 50 gr. Cena 1 grapefruita była 1 1/2 razy wyższa od ceny owoców kiwi. Ile kosztował 1 grapefruit, a ile 1 owoc kiwi.

x - cena grapefruita
y- cena kiwi

x=1,5y
2x+6y=4,50

x=1,5y
2(1,5y)+6y=4,50

x=1,5y
9y=4,50 /:9

x=1,5y
y=0,5

x=0,75
y=0,5