W pewnej szkole uczy się 560 uczniów w tym 240 dziewczyn. o ile procent więcej jest w tej szkole chłopców niż dziwewcząt? O ile procent mniej jest dziewcząt niż chłopców


Pan Zygmunt dostał podwyżkę i zamiast 1600 zł zarabia 1800zł. Podwyższył więc kieszonkowe swojej córki o taki sam procent. Córka dotychczas 20zł kieszonkowego. Ile będzie dostawać teraz?

Proszę o wszystkie działania nawet te najprostsze

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T18:41:43+01:00
560-240=320
320-240/240=80/240=1/3=0,33=33%
Odp.W szkole jest o 33% więcej chłopców niż dziewczyn.
320-240/320=80/320=1/4=0,25=25%
Odp.Jest o 25% mniej dziewcząt niż chłopców.

x=1800x100%/1600=900/8=112,5%
112,5% - 100%=12,5
20zł-100%
x+=112,5%
x=112,5%x20/100%=112,5/5=22,5zł
5 4 5
2009-11-05T18:42:16+01:00
560 - 100%
240 - x%
x=(240*100):560
X≈42,9% <-- dziewczyny
100%-42,9%=57,1% <-- chłopcy
57,1-42,9=14,2
Odp. Dziewcząt jest o 14,2 % mniej niż chłopców.

1600 - 100%
200 - x%
x= (100*200):1600
x= 12,5 %

20 - 100%
x - 12,5 %
x= (20*12,5):100
x=2,5 %
20+2,5= 22,5
Odp. Córka będzie teraz dostawała 22,5 zł kieszonkowego.
8 3 8
2009-11-05T18:57:55+01:00
Zad 1.
1) Obliczam ile % stanowią dziewczyny w tej szkole.
(560:240)*100%=
=42.85714≈
≈42.86%
2) Obliczam ile % stanowią chłopcy w tej szkole.
100-42.86=
=57.14286≈
≈57.14%
3) Obliczam o ile % jest mniej dziewczyn niż chłopców w tej szkole.
57.14-42.86=
=14.28%

Odp. W tej szkole jest o 14.28% mniej dziewczyn niż chłopców.


Zad 2.
1) Obliczam o ile % została podniesiona pensja P. Zygmunta.
1600:1800*100%=
=88(8)%

100%-88%=12%

2) Obliczam kieszonkowe córki P. Zygmunta po podwyżce 12%.
20*12%=
=2.40gr

20+2.40=
=22.40gr

Odp. Kieszonkowe po podwyżce=22.40 gr
5 4 5