Michasia postanowiła upiec biszkopt z jabłkami.W ty celu wzięła od babci przepis i sprawdziła ceny potrzebnych towarów:
Produkty: Ceny:
0,35kg mąki mąka-180zł/1kg
0,35cukru pudru cukier puder-3,40/0,5kg
12jaj jaja-2,47zł/6 sztuk
250 g pokrojonych jabłek jabłka-2,80zł/1kg
Ile kosztują produkty potrzebne do zrobienia ciasta?

2

Odpowiedzi

2009-11-05T18:57:44+01:00
Michasia postanowiła upiec biszkopt z jabłkami.W ty celu wzięła od babci przepis i sprawdziła ceny potrzebnych towarów:
Produkty: Ceny:
0,35kg mąki mąka-1,80zł/1kg
1,80zl-1kg
x- 0,35kg
x= 1,80* 0,35= 0,62zł

0,35cukru pudru cukier puder-3,40/0,5kg
3,4zl- 0,5kg
x- 0,35kg
x=(3,4*0,35)/0,5=2,38zl

12jaj jaja-2,47zł/6 sztuk
2,47zl-6jaj
x-12jaj
x=2,47 *2= 4,94zl

250 g pokrojonych jabłek jabłka-2,80zł/1kg
2,8zl-1kg
x-250g
x= 2,8/4= 0,7zl
Ile kosztują produkty potrzebne do zrobienia ciasta?
0,62 zl+ 0,7zl+4,94zl+ 2,38zl= 8,64 zl:)
13 3 13
2009-11-05T19:05:41+01:00
180gr:1000g=0,180gr
180gr*0,350kg=63gr

340gr:0,500g=680gr
0,68*0,350=23,8gr~24gr

2,47zł*2=4,94zł

280gr:4=70gr

0,63zł+0,24zł+4,94zł+0,70zł=6,51

za składniki trzeba zapłacić 6,51zł

jak coś jeszcze to zapraszam na gg 9485867
7 4 7