×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-05T20:16:26+00:00
Po roku 393 n.e., kiedy po rozegraniu ostatnich Igrzysk ery starożytnej, pamięć o greckim wychowaniu zamarła. Powrócono do niego w czasie odrodzenia
W 1833 r. w Szwecji powstało Towarzystwo Olimpijskie. Z inicjatywy tej organizacji rok później zorganizowano dla upamiętnienia starożytnych igrzysk greckich tzw. Igrzyska Skandynawskie. Pierwsza Olimpiada tego typu odbyła się 14 lipca 1834 r. w Ramlösa w Szwecji. W programie przewidziano biegi, skoki wzwyż, o tyczce i przez żywego konia, zapasy, ćwiczenia zręcznościowe, wspinanie się po linie i maszcie. Drugie i ostatnie Igrzyska Skandynawskie odbyły się 2 lata później.
Na ponowne rozgrywanie igrzysk jako pierwszy wpadl grcki filantrop Evangelos Zappas w 1833 r.dzieki jemu i jego hojnosci igrzyska byly organizowane co 4 lata i mialy sie odbywac tzw."olimpijskie zawody gimnastyczne".
Natomiast w roku 1888 Francuz Pascal Grousset dał pamysl na odnowienie rywalizacji nowozytnej.
Oredownikiem tej koncepcji stal sie Francuzki baran Pierre de Coubertin i z jego inicjatywy w 1894 roku zwolano Miedzynarodowy Kongres dla Wskrzeszenia Igrzysk Olimpijskich ktory odbyl sie w Paryzu.
1894 powolano do zycia Igrzyska Olimpijskie erynowozytnej
0 0 0
2009-11-05T20:26:11+00:00
Nowożytne igrzyska olimpijskie nawiązuja do tradycji starożytnych igrzysk greckich. Przez większość sportowców igrzyska olimpijskie są traktowane, jako najważniejsze zawody sportowe, a złoty medal olimpijski, jako najcenniejsze trofeum; wyjątkiem są tu tenisiści, kolarze i piłkarze, ale międzynarodowe federacje tych sportów starają się podniesc range konkursów olimpijskich;]
hyba to ;d
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci