×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz wypracowanie na temat : " Andrzej Kmicic- typowy przedstawiciel sarmatyzmu "

( tylko nie z internetu; jak będzie dobre dam więcej punktów )
1

Odpowiedzi

2009-11-07T09:15:42+00:00
Głownym bohaterem powieści"Potop" Henryka Sienkiewicz jest Andrzej Kmicic. Autor Autor ksiązki opisuje go jako żołnierza, typowego sarmatę, awanturnika..Jest przedstawiony jako bohater kóry osd samego początku powieści dysponuje samymi zaletami: jest odważny,pewny siebie,gonorowy,wierny. Jedynie jego wadami jest duma,nieliczenie sie z innymi.
Sienkiewicz przedstawia Andrzeja Kmicica jako młodego przystojnego pełnego humoru i odwagi mężczyzne wywodzącego się z rodu szlacheckiego.Przysiega on Radziwiłłowi posłużeństwo, że bedzie mu służył bezwzględu na to co się będzie działo, zawsze będzie stał po jego stronie.Był zaskoczony postępowaniem Radziwiłła nie przewidział tego, że może się on okazać zdrajcą.Przeżywa wielki dylemat między przysięgą na krzyż a wiernością ojczyżnie. Pod nazwiskiem Babinicz walczy ze Szwedami, udaremnia zdrady i zasadzki.Jednocześnie przez cały czas bohater jest wierny Oleńce.Wypełnia jej warunek stara się swoim działaniem sprawidż, zeby ludzie których skrzywdził wybaczyli mu.Mimo,że Radziwiłł go oszukuje Kmicicowi udaje się stanąć po właściwej stronie, walczyć i pozbyć się oskarżeń o zdradę.Ujawnia się przy tym jego uczciwość i wierność ojczyznie.Naraża swoje życie w obronie króla i prosi o przebaczenie.
Autor książki przedstawia trzy podstawowe zalety bohaterra: patriotyczne poświecenie ojczyznie, żołnierską odwgę i rycerski honor.Andrzej Kmicic jest typowym przykładem przemiany jaka moze zajść w człowieku- od awanturnika,zabijakę po szlachetnego, honorowego patriotę.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci