Odpowiedzi

2009-11-06T20:25:01+01:00
X-cena pączka
y-cena ciastka

2x+3y=6,9 /*(-2)
3x+2y=6,6 /*3

-4x-6y=-13,8
9x+6y=19,8
----------
5x=6
x=1,2
y-1,4

18:1,2=15 za 18zł może kupić 15 pączków
2009-11-06T20:25:45+01:00
6,9zl za 2 paczki
3,45 za 1 paczke

18 zł : 3,45 = 5 paczki i 2 ciastka :)
2009-11-06T20:41:52+01:00
2x+3y=6,9 /x-2
3x+2y=6,6 /x3

-4x-6y=-13,8
9x+6y=19,8

5x=6
x=1,2

2y=6,6-3x
2y=3
y=1,5
x=1,2

18/1,2=15