×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Cześć! W Poniedziałek mam zrobić prezentację wybranego mitu(a mój to dedal i ikar) potrzebuje tekstu na jego temat najlepiej własnymi słowami. Oczywiście

może być kilka cytatów. ;) Jednak że mam cały weekend prosił bym jak najwcześniej ponieważ oprócz tego mam 2 testy ;/
2

Odpowiedzi

2009-11-06T19:50:03+00:00
Moim ulubionym mitem jest mit o Dedalu i Ikarze. Działo się to w czasie, gdy na wyspie Krecie panował król Minos. Jego ulubionym budowniczym był Dedal. Dedal zbudował dla Minosa ogromny labirynt,aby król mógł zamknąć w nim swojego syna, Minotaur, ponieważ Minotaur nie był zwykłym człowiekiem,lecz miał głowę byka. Po pewnym czasie Dedalowi znudził się pobyt na obcym dworze i zatęsknił do swojego rodzinnego miasta. Król Minos jednak nie pozwolił rzeźbiarzowi na wyjazd powierzył mu wszystkie najważniejsze tajemnice państwowe.
Dedal postanowił uciec. Dla siebie i swojego syna Ikara zrobił dwie pary skrzydeł z piór posklejanych woskiem. Przed lotem ostrzegał syna, żeby nie wznosił się zbyt wysoko, bo słońce roztopi wosk, ani żeby nie leciał zbyt nisko, ponieważ pióra nasiąkną wilgocią, staną się ciężkie, a wtedy on spadnie do morza.
Kiedy wzlecieli, Ikar zachwycił się podniebną podróżą. Wpadł w taką euforię, że zapomniał o przestrogach ojca i wznosił się coraz wyżej. Stało się, jak przewidział. Żar słoneczny roztopił wosk, pióra, które sklejał rozpadły się i Ikar spadł do morza i utonął. Dedal doleciał do swojego rodzinnego miasta i dożył późnej starości.
1 2 1
2009-11-06T20:04:49+00:00
Skorzystaj ze strony ściąga.pl
tam bedzie na gotowo i bardzo dobrze!!!!!!!!!
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci