×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy Skawiński znalazł szczęśćie na wyspie? Pytanie dotyczace lektury pt.''latarnik''. To ma byc rozprawka.;/

Z gory dziekuje za odpowiedzi:)
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-07T01:11:08+00:00
Skawiński był człowiekiem spokojnym lecz ciągłe tułanie się po świecie i niepowodzenia zmęczyły go. Był szczęśliwy,że wreszcie znalazł pracę, dzięki której będzie mógł żyć w jednym miejscu i oddać się zadumie.
Polak wiele przeszedł w swoim życiu.Miał wrażenie,że prześladują go wszystkie żywioły. Nie zależnie do jakiej pracy się brał zawsze zdarzyło się coś,co rujnowało wszystkie jego plany.O dziwo nigdy nie tracił nadziei,że wreszcie znajdzie swoje miejsce na ziemi. Ufał ludziom.Mówił nawet,że więcej krzywd od człowieka wyrządziła mu natura.
Żołnierz kiedy dostał prace latarnika poczuł się na prawdę szczęśliwy.Po raz pierwszy poczuł wewnętrzny spokój.Miał nadzieję,że już do końca życia będzie mógł się patrzyć na morze nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo.Był on człowiekiem odpowiedzialnym.Swoją pracę wypełniał bardzo porządnie.Miejscowa ludność zachwalała go,każdy miał do niego zaufanie.Był walecznym człowiekiem,zdobył wiele nagród,które były dla niego cenne.Kochał swój kraj i kiedy przysłano mu książkę z polskimi wierszami jego świat obrócił się do góry nogami.
Sławiński już od lat nie słyszał rodzimej mowy.Można określić,że ojczyzna przyszła sama do niego.Bohater nie mógł oderwać oczu od tak pięknej lektury.Doprowadziło to do katastrofy.Zaczytał się,a po pewnym czasie usnął.Nie włączył wcześniej latarni co doprowadziło do tego,że rozbił się statek.Polak został niestety zwolniony ze swojej służby i znów zaczęła się jego tułaczka.
Latarnik jest to smutna książka.Sławiński,choć był uczciwym człowiekiem,kochał zwój kraj to nigdy nie mógł zaznać w spokoju.Jego życie było koszmarem z którego nie dało się obudzić. Ten starzec nie był nikomu nic winien,a życie zgotowało mu tak okropny los.
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci