1. Wyznacz liczbę
a) o 2% wieksza od 1600
b) o 15 % mniejsza od 320
c) o 30 % wieksza od 180
d) o 75 % mniejsza od 3
e) o 60 % wieksza od 5,5
f) o 220% wieksza od 70
Ps. nie same odpowiedzi bo mam je z tylu ksiazki potrzebuje zeby ktos powiedziel dokladnie jak to zadanie rozwiazac krok po kroku pliskaaa

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
A) 2% = 0,02
0,02 × 1600 = 32
1600 + 32 = 1632
b) 15% = 0,15
0,15 × 320 = 48
320 - 48 = 272
c) 30% = 0,3
0,3 × 180 = 54
180 + 54 = 234
d) 75% = 0,75
0,75 × 3 = 2,25
3 - 2,25 = 0,75
e) 60% = 0,6
0,6 × 5,5 = 3,3
5,5 + 3,3 = 8,8
f) 220% = 2,20
2,2 × 70 = 154
70 +154 = 224
90 4 90
A) 100% to 1600
102% to x
x= (102%*1600)/100
x= 1632

b) 100% to 320
85% to x
x= (85%*320)/100
x=272

c) 100% to 180
130% to x
x= (130*180)/100
x=234

d) 100% to 3
25% to x

x=(25%*3)/100
x=0,75

e) 100% to 5,5
160% to x
x= (160*5,5)/100
x= 8,8

f) 100% to 70
320% to x
x= (320%*70)/100
x=224
21 4 21