Odpowiedzi

2009-11-07T20:28:26+01:00
Sprzedaż bezpośrednia- Jest to jedna z form pochodzących od sprzedaży detalicznej. Polega ona na to że przedstawiciel jakiejś firmy czy np. sprzedawca docierają potencjalnego klienta w jego domu czy mieszkaniu.

Wskazać różnice pomiędzy przedstawicielem handlowym, akwizytorem a reprezentantem firmy-
Akwizytor najczęściej pracuje w siedzibie firmy a przedstawiciel handlowy jeździ w terenie podpisuje umowy z klientami w ich domach. Często jest tak że przedstawiciel handlowy podlega pod akwizytora I tak nawiasem mówiąc akwizytor zarabia więcej niż przedstawiciel handlowy.


2009-11-07T23:36:55+01:00
Sprzedaż bezpośrednia to oferowanie towarów i usług bezpośrednio konsumentom, na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy lub w innych miejscach, poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Jest formą sprzedaży detalicznej poza siecią sklepową. Sprzedaż bezpośrednia wymaga osobistej prezentacji produktu i udzielenia stosownych wyjaśnień.
Przedstawiciel handlowy działa w czyimś imieniu i na czyjś rachunek, jest pośrednikiem w transakcjach przedsiębiorcy lub w jego imieniu zawiera je, otrzymując za to prowizję.
Akwizycja to bezpośredni kontakt przedstawiciela/li sprzedawcy z przedstawicielem/ami nabywcy, którego celem jest zawarcie umówy kupna-sprzedaży lub umowy na wykonanie określonej usługi.
Reprezentant firmy to osoba, która kontaktuje się z klientem w imieniu firmy.