×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Moi rówieśnicy, ich ideały i problemy - w oparciu o poznaną literaturę i przykłady z życia (20 -25 zdań, musi być napisane jako wypracowanie)

Proszę o pomoc to na poniedziałek:(
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-07T20:50:18+00:00
No to tak.

O życiu 16 latków można powiedzieć naprawde dużo. Mamy swoich faworytów, dzielimy ich na kategorie. Mamy znienawidzonych dyskryminatorów którym moglibysmy podłożyć nogę na szkolnym korytarzu. A także "podrzucić słynną świnie". Nastolatkowie XXI wieku mają swoje problemy, z którymi zmagają się każdego dnia. Jednym z przykładów jest miłość. Co druga osoba w wieku 16 lat przeżyła swoją perwszą miłość, rozczarowanie lub zawód miłosny. Tak naprawde to tylko zauroczenie, ponieważ moim zdaniem miłość w tym wieku jest niedoskonała i nie prawdziwa. Następnym problemem jest nauka. Nie każdy nastolatek lubi zakuwać każdego dnia. Mlodzież w tym wieku kocha się bawić. Nie wszyscy to rozumieją. I to jest właśnie także probleme nastolatków.
Moim zdaniem najlepszym przykładem nastolatków którzy mają problemy i swoje ideały będzie lektura pt:"Syzyfowe Prace"- Stefana Żeromskiego. Młodzież poddawana rusyfikacji opiera się jej. Ma swoich polskich idoli, którzy swoimi dziełami dodają im siły. Mimo załamaniu i poddaniu sie po czasie odzyskują swoje zdanie. A główny bohater lektury -Marcin Borowski na jednej z lekcji przeżywa wstrząs wewnętrzny. Jednak odzyskuje świadomość i razem z kolegami próbują stawić czoło ruskim rebeliantom.
Świat polskiej młodzieży czasami jest dziwny, niezrozumiały, gorzki. Czasami odechciewa nam sie żyć. Tracimy nadzieję. Jednak są osoby które przywwracają nam wiare w siebie. Może to być chłopak, przyjaciel, rodzic, lub ulubiony nauczyciel, piosenkarz, aktorka. Wzór który naśladujemy. Uczymy sie żyć. Zmianiemy pogląd na świat. Dowartosciowujemy się w ten sposób.


Myślę ,że będzie dobrze.pozdrawiam ^^
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci