×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Potrzebuję porządnego streszczenia Książki "Biały Kieł" Jacka Londona, z uwzględnieniem czasu akcji, miejsca akcji, krotkiego opisu każdego (!) rozdziału.

1

Odpowiedzi

2013-05-04T14:03:53+00:00

Tytułowy bohater to wilk, który jako szczenię trafia do obozu Indian. Zetknięcie z cywilizacją przynosi mu tylko cierpienie- poniewierkę, złe traktowanie, bicie i głodzenie; nienawidzą go nie tylko ludzie, ale i inne obozowe psy.

 

                Gdy przybywa do fortu Yukon, sytuacja nie ulega zmianie. Jako „własność człowieka całkiem zbydlęconego poddawany był tak straszliwym torturom, że nienawidził już ślepo.” Nienawidził łańcucha, który przykuwał go do ziemi, ludzi, którzy przyglądali mu się zza żerdzi zagrody, psów towarzyszących ludziom i warczących wściekle na bezradnego więźnia.

 

                 Biały Kieł doprowadzony nieludzkim traktowaniem do prawie całkowitego zdziczenia, zostaje wystawiony przez swego właściciela w walkach psów- okrutnym i krwawym widowisku. Jego wybawcą zostaje Weedon Scott. Nieufny z początku pies- wilk, powoli uczy się kochać swego pana. Oddany i wierny, nie mogąc znieść kolejnej rozłąki, wskakuje za nim na pokład parowca płynącego do San Francisco.

 

                Przerażony cywilizacją uczy się powoli egzystować w nieznanym środowisku, w rodzinnym domu Scotta poznaje nowe dla siebie zasady, tak odmienne od praw rządzących puszczą. Próby ich przestrzegania stają się przyczyną wielu problemów i nieporozumień. Biały Kieł zyskuje w końcu miłość całej rodziny, kiedy chroni ją przed napaścią groźnego przestępcy.

 

                Biały Kieł  jest jedną z wielu powieści powstałych po wyprawie pisarza na Alaskę. Biały Kieł może być symbolem człowieka innego, niezrozumianego i odrzuconego przez otoczenie.

11 3 11
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci