W opakowaniu kremu xilan było dotychczas 100 ml kremu i krem ten kosztował 12zł.producent przygotował 2 wersje promocji.która z tych promocji jest bardziej korzystna?

1 promocja:Za tę samą cenę otrzymasz o 20% więcej kremu
2 promocja:Za tą sama ilośc kremu zapłacisz o 20%mniej

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-08T12:45:55+01:00
Wersja 1.
100ml+100ml*20%=100ml+20ml=120ml

120ml-12zł
100ml-x

x=100*10zł :120ml
x=10zł

wersja 2.
12zł-12zł*20%=12zł-2,4zł=9,6zł

10zł>9,6zł

Odp.: Korzystniejsza jest wersja druga.
9 4 9
2009-11-08T12:49:48+01:00
100ml-100%
x-20% Wersja 1
120ml-12 zł

12zł-100%
x-20%
x=2,40zL
12zł-2,40zł=9,60zł Wersja 2
9,60zł-100ml

9,60zł:5=1,92zł 1,92zL-20ml
9,60zł+1,92zł-11,52zł
12zł>11,52zL
Odp. Bardziej opłacalna dla klienta jest wersja 2.
3 3 3
2009-11-08T12:51:17+01:00
100ml - dotychczasowe opakowanie
12zł - dotychczasowa cena kremu

promocja 1
100ml+20%100ml=12zł
100ml+20ml=12zł
120ml=12zł /:
1ml=12:120
1ml=0,1zł

promocja 2
100ml=12zł-20%12zł
100ml=12zł-2,4zł
100ml=9,6zł /:100
1ml=0.096

odp bardziej opłaca się skorzystać z drugiej promocji
2 5 2