Odpowiedzi

2009-11-08T13:01:55+01:00
Według mnie KARA ŚMIERCI nie powinna być stosowana.Mogła by być choć nie uważam za słuszne ostateczną karą dla osoby która ciągle ma na sumieniu jakieś przewinienie a nie dla osoby, która raz czy dwa popełniła jakiś głupi naiwny błąd. Na przykład złodziej to powinien od razu dostać karę śmierci bo przez niego w tym cały zamieszaniu są inni powołani sprawcy.W tym przypadku zgodziła bym się na sprawiedliwą możliwość wydanie kary, ale taki dorosły mężczyzna, który popełnił drobny błąd zostanie zamordowany.Ona jest ostateczna i brutalna i już się nie da cofnąć co się zrobiło wcześniej.
Teraz w XXI wieku można wyjść już na wolność nawet jeżeli ktoś jest skazany na dożywocie.To jest sprawiedliwość? Przecież jak ktośnie ma pieniędzy aby wpłacić odpowiednią kaucje to siedzi i siedzi, a ktoś kto ma pełno kasy to sobie wyjdzie i pójdzie.Wiadomo najwięcej mają kasy złodzieje, mordercy oni na tym zarabieją i mają później za co wpłaćić kaucje. I wracają. I tak w kółko.
Kara śmierci powinna być dla taakich typów jak opisałam powyżej. Inaczej to jest niesprawiedliwe i surowe wobec tych co nieumyślnie raz to zrobią a wobec tych co robią to dzień w dzień.
1 5 1