×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-08T13:57:15+00:00
03:11:09 Zmarł Claude Levi-Strauss
Słynny francuski myśliciel, twórca nowoczesnej antropologii i ojciec strukturalizmu Claude Levi-Strauss zmarł w nocy z soboty na niedzielę w wieku 100 lat - poinformowała Akademia Francuska. 28 listopada skończyłby 101 lat.
We Francji nazywany "ostatnim żyjącym gigantem", Levi-Strauss był jednym z największych intelektualistów dwudziestego wieku.
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy w specjalnym komunikacie oddał hołd "wielkiemu uczonemu", "niestrudzonemu humaniście wciąż poszukującemu wiedzy", "człowiekowi wolnemu od sekciarstwa i wszelkiej indoktrynacji".

04:11:09 Zatrzymali statek z Polakami na pokładzie
Izraelska Marynarka Wojenna przechwyciła na statek handlarzy bronią. Jego załogą okazali się być Polacy.
- W nocy marynarka wojenna w trakcie rutynowego rozpoznania zauważyła statek handlowy bandery Antigui w odległości 100 mil od izraelskiego wybrzeża. Podejrzewano, że przewozi on broń i po wstępnej inspekcji odkryto amunicję. Statek doprowadzono do brzegu – poinformowały władze Izraela. Załoga nie stawiała oporu.
Jak informują izraelskie media statek „Francop” pływał pod bandera Antigiu. Miał przemycać broń, w tym rakiety przeciwpancerne i amunicję, do Syrii. Tam sprzęt miał zostać przekazany bojownikom z Hezbollahu.
Masz z 2 dni :)
0 0 0
2009-11-08T15:33:04+00:00
1. późnym wieczorem z Wisły wyciągnięto samochód osobowy , który wpadł do wody w miejscu przeprawy promowej - auto było puste

2. co najmniej 12 osób zgineło a 25 zostało rannych w zamachu samobójczym wymierzonym najprawdopodobniej w burmistrza miasta Adazai w północna-zachodnim Pakistanie

3. poprawia sie starn trzech dziewczynek rannych w wypadku w Siennicy Nadolnej (Lubelskie) , pijany kierowca samochodu osobowego wjechał w piatek w grupe ludzi wracajachych poboczem droci z wieczornego nabozeństwa
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci