×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Pomocy!! Potrzebuję krotkiego streszczenia mitu o narodzinach ateny na jutro (jeszcze muszę sie go nauczyć ) ale nigdzie go nie moge znaleźć!

Pomocyy!!
3

Odpowiedzi

2009-11-08T14:47:22+00:00
Http://nutria14.webpark.pl/atena2.htm
albo tutaj:
http://mitologia.pinger.pl/m/1114092
4 3 4
2009-11-08T14:48:38+00:00
Atena jest boginią powstałą w bardzo dziwny sposób. Zeus odczuwał od dłuższego czasu dotkliwe bóle głowy. Chcąc poznać ich przyczynę wezwał Hefajstosa najtęższego kowala i kazał sobie rozbić czaszkę. Ledwo Hefajstos zadał cios z głowy Zeus wyskoczyła Atena w jasnej zbroi. Była ona bóstwem mądrości i najbardziej przez Zeusa kochanym dzieckiem. Atena na Olimpie cechowała się w robotach tkackich i miała pierwsze miejsce ponieważ nikt inny na górze bogów nie zajmował siPewna księżniczka imieniem Arachne uważała że potrafi wyszywać równie pięknie a nawet jeszcze piękniej niż Atena. Stanęły do zawodów o to która piękniej wyhaftuje tkaninę. Arachne kreśliła na płótnie prawdziwe bajki o życiu bogów i nie tylko , a postacie wyglądały niczym żywe. Atena widząc, iż jej dzieło nie jest tak piękne ze złością podarła tkaninę Arachne. Dziewczyna powiesiła się z rozpaczy. Wtedy Atena spostrzegła jak bardzo zaślepił ją gniew. Wróciła księżniczce życie i jednocześnie zamieniła ją w pająkaę tym samym. Jednak na świecie było inaczej.
4 4 4
2009-11-08T15:49:52+00:00
Pewnego razu Zeusa zaczęła bardzo mocno boleć głowa, nie mógł on znieść tego więc oddalił się na pustynie tam przywołał Hefajstosa (kowal bogów), któremu kazał wziąć młotek i z całej siły uderzyć w jego głowę. Hefajstos wziął zamach i uderzył tak najsilniej jak tylko mógł głowa pękła a z niej wyszła Atena ( bogini sztuki i mądrości)
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci