Zad1
Za narty i kombinezon zapłacono 840 zł.Narty były trzy razy droższe od kombinezonu.Ile kosztowały narty a ile kombinezon? Podaj obliczenia
Zad2
Drukarka wydrukowała 150 plansz w ciągu 6 minut. Ile takich plansz wydrukuje w ciągu minuty, a ile w ciągu godziny? Podaj obliczenia.

Proszę zróbcie to zadanie błagam

3

Odpowiedzi

2009-11-08T16:11:33+01:00
X-cena kombinezonu
3x-cena nart
4x=840
x=210zl

zad2
150/6=25 w ciagu minuty
150*10=1500
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-08T16:13:04+01:00
Zadanie 1

840 zł : 4 = 210 zł

Narty - 3 × 210 zł = 630 zł
Kombinezon - 210 zł

Zadanie 2

W ciągu minuty :

150 : 6 = 25

W ciągu godziny :

25 × 60 = 1500
1 5 1
2009-11-08T16:15:03+01:00
Zad 1
840:4=210
210x3=630-narty
840-630=210-kombinezon