×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Zredaguj opis sytułacji(aresztowanie chłopca ) z punktu widzenia gestapowca

tekst ''ikar'' radosława iwaszkiewicza
2

Odpowiedzi

2009-11-08T15:32:16+00:00
Pewnego letniego wieczoru jechałem razem z moim przyjacielem karetką gestapo. W pewnej chwili ujrzeliśmy małego chłopca, który nierozważnie wysunął się zza czerwonego kadłuba tramwaju i wszedł na jezdnię.
Zauważyłem, że chłopiec jest zafascynowany polską książką. Byliśmy bardzo oburzeni. Bez zastanowienia zatrzymaliśmy się bardzo gwałtownie. Otworzyliśmy drzwiczki, wyskoczyliśmy na jezdnię. Zarządałem od niego dokumentów i wepchnąłem go do karetki. Byliśmy bardzo zdziwieni dlaczego nastolatek próbuje z nami dyskutować. Gdy chłopiec był już w środku, szybko ruszyliśmy. Przez swój nieprzemyślany czyn zostanie torturowany.
9 2 9
2009-11-08T15:34:26+00:00
Był czerwiec roku 1942.Nad Warszawą zapadł piękny,letni wieczór.Ludzie śpieszyli się do tramwaju,aby dojechac do domu przed godziną policyjną.Na ulicy Trębackiej i Krakowskiego Przedmieścia jeździły zatłoczone tramwaje,a raz na jakiś czas przejeżdżał pusty,przeznaczony tylko dla Niemców.
W oddali widziałem pomnik Mickiewicza i kwitnące kwiaty naokoło niego. Samochody skręcały ze zgrzytem opon przed kościołem Karmelitów.Chłopcy sprzedawali gazety natomiast inni zasuwali żaluzje i zaciągali kraty na drzwiach i oknach swoich sklepów.
W pewnej chwili kiedy stałem przy pomniku spostrzegłem młodego chłopca ,który szedł od ulicy Bednarskiej i dość nierozważnie wysunął się zza czerwonego kadłuba tramwaju.Stanął twarzą do jezdni,a plecami do ruchu,na małej wysepce,nie odrywał oczu od książki.
Miał piętnascie lat i jasne włosy opadające na czoło.Chłopak przez chwilkę stał na wysepce i czytał książkę.Nagle wbiegł na ulicę wprost pod nadjeżdźający samochód.Rozległ się pisk hamulców,z samochodu wysiadło dwóch gestapowców i zabrali chłopca do środka.Żandarm zażądał od niego dokumentów ,które mu porwał.Popchnął chłopca do środka i odjechali do siedziby gestapo.
Tego zdarzenia nikt nie zauważył ,tylko ja jeden.Przechodnie na ulicy zajęci byli swoimi błahymi sprawami.Rodzice chłopca nigdy nie dowiedzą się w jaki okrutny i bezmyślny sposób zginął ich syn.
6 2 6
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci