×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Uzupełnij tekst.

Ustrój Księstwa Warszawskiego określała ............................................................. nadana przez ........................................................................ w 1807 roku. Zgod-nie z nią władzę .............................................. sprawował książę warszawski Fryderyk August, jednocześnie władca Saksonii, oraz powołana przez niego Ra-da ....................................................................................................
Konstytucja wprowadzała ................................................. obywateli wobec pra-wa i znosiła poddaństwo osobiste .....................................................................
2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-08T16:21:01+00:00
Ustrój Księstwa Warszawskiego określała umowa zwana traktatem w Tylży, nadana przez Cara Aleksandra I i Napoleona Bonaparte w 1807 roku. Zgodnie z nią władzę wykonawczą sprawował książę warszawski Fryderyk August, jednocześnie władca Saksonii, oraz powołana przez niego Rada Ministrów i Rada Stanu.
Konstytucja wprowadzała sejm dwuizbowy składający się z izby poselskiej i senatu,likwidowała odrębne sądy na rzecz jednolitego sądownictwa dla wszystkich obywateli wobec prawa i znosiła poddaństwo osobiste zapewniając im wolność osobistą.
0 0 0
2009-11-08T20:49:36+00:00
Ustrój Księstwa Warszawskiego określała Konstytucja Księstwa Warszawskiego nadana przez Napoleona Bonapartego w 1807 roku. Zgodnie z nią władzę książęcą sprawował książę warszawski Fryderyk August, jednocześnie władca Saksonii, oraz powołana przez niego Rada Ministrów. Konstytucja wprowadzała zasadę pełnej równości praw obywateli wobec prawa i znosiła poddaństwo osobiste chłopa do ziemi.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci