1. Butelka napoju kosztuje 2,75 zł. Zestaw składający się z czterech butelek tego samego napoju kosztuje 8,99 zł. Ile złotych można oszczedzic, kupujac zestaw zamiast czterech pojedyńczych butelek tego napoju??
2. Pan Kowalski, otrzymujac co miesiac taka sama pensje, zarobil przez rok 27,900 zl. Pani Kowalska, otrzymujac co miesiac taka sama pensje, zarocila przez 8 miesiecy 18,760 zł. Kto z nich miał wyzsza pensje i o ile?
3. Pewien producent soku miał 1500 butelek o pojemnosci 1/4 litra, 1260 butelek o pojemnosci 1/3 litra oraz 980 butelek o pojemnosci 1/2 litra. Czy zmiesci w nich 1300 litrów wyprodukowanego soku?
4.Różnica dwoch liczb wynosi 30. Odejmnik jest trzy razy mniejszy od odjemniej. Wyznacz te liczby.
5. Do swietlicy szkolnej zakupionoi radio i telewizor, za ktore zapłacono łazcznie 875 zl. Radio było 4 razy tansze od telewizora. Ile złotych kosztowalo radio, a ile telweizor?
6.Na wycieczke szkolna pojechalo 25 uczniow, co stanowi 5/6 liczby wszystkich uczniow w klasie. Ilu uczniow liczy klasa?

Bardzo wazne. Z gory dzieki <3

3

Odpowiedzi

2009-11-08T17:41:32+01:00
1.
2,75x4=11
11-8,99=2,01
Odp.Mozna zaoszczedzic 2,01zł.
2.
27900:12=2325zł -mąż
18760:8=2345zł -żona

2345-2325=20zł
Odp. Większą pensje ma żona o 20 zł.
5 4 5
2009-11-08T17:43:28+01:00
Zad1
2,75*4=11
11-8,99=2.01
Odp:Można zaoszczędzić 2.01zł.

zad2
27900:12=2325
18760:8=2345
2345-2325=20
Odp: Kowalska więcej o 20zł

zad3.
1500*1/4=375l
1260*1/3=420l
980*1/2=490l
375l+420l+490l=1285l
1300l-1285l=15l
Odp:Zabraknie 15l

zad5
875zł:5=175zł
175zł*4=700zł
Odp:radio 175zł telewizor 700zł

zad6.
25:5=5
5*6=30
odp:liczyla 30 uczniów.

zad4.
- - - - - - - - =(


6 3 6
2009-11-08T18:07:06+01:00
Zrobie czwarte bo nikt nie robił

a-b = 30
a=3b
b+3b=30
4b=30
b=30/4
b=7,5
2 5 2